" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|منشور کاری|پست الكترونيكي|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > تفاهمنامه همكاري بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران منعقد شد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

با هدف مهارت‌افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای نیروی کار تحصیلکرده کشور؛
تفاهمنامه همكاري بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران منعقد شد


تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور و دانشگاه تهران در راستای مهارت‌افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای نیروی کار کشور و اجرای طرح ملی توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال منعقد شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تفاهم نامه مذکور با هدف مهارت‌افزایی و ارتقای دانش حرفه‌ای نیروی کار کشور و اجرای طرح ملی توانمندسازي مهارتي دانشجویان و فارغ التحصيلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال به امضای علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس این سازمان و محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران مورخ بیست و دوم مهر ماه جاری رسید.

 

بنابر این گزارش، تعریف، تدوین و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی در راستای اولویت‌های طرف اول، بهره برداری از ظرفیت­های علمی و پژوهشی‌ پایان نامه‌ها و رساله‌های مقاطع تحصیلات تکمیلی، همکاری در زمینه برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی با محوریت موضوع­های مورد نیاز و همکاری در زمینه توسعه و گسترش فعالیت‌های بین‌المللی از جمله زمینه های همکاری دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

 

این گزارش می افزاید: توانمندسازی دانشجویان و دانش­آموختگان دانشگاهی در واحدها و پردیس‌های دانشگاهی زیرمجموعه طرف دوم در راستاي برآوردن نیاز کشور به منابع انسانی کارآمد و دارای تجارب فنی، مهارتی و حرفه­ای، فراهم­سازي بسترهاي اشتغال مولد دانش­آموختگان رشته هاي مختلف دانشگاهي و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت­ها و تکالیف سازمانی از دیگر زمینه های همکاری دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، این سازمان در تفاهم نامه مذکور متعهد شده است، مجوز تأسيس مرکز مدیریت مهارت­آموزی و مشاوره شغلی براي واحدها و پردیس­های دانشگاهی واجد شرایط دانشگاه تهران، مطابق با ضوابط و مقررات سازمان اعطا کند.

 

بنابر این گزارش، حمایت و پشتیبانی‌ از طرح‌های تحقیقاتی، پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان دانشگاه تهران مطابق با نیازهای سازمان و حمایت و پشتیبانی‌ از همایش‌ها و نشست‌های علمی مرتبط با فعالیت های خود از دیگر تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد.

براساس این گزارش، تعریف و هدایت پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان دانشگاه بر اساس اولویت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، همکاری در برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی مورد تأیید، معرفی و ایجاد سازوکار مناسب به منظور بهره‌مندی دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاهی از امکانات آموزشی و همکاری در گسترش ارتباط بین الملی سازمان از تعهدات دانشگاه تهران در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، دو طرف در این تفاهم نامه متعهد شده اند تا همکاری در چاپ مقالات در نشریات و مجلات طرفین و همکاری در طراحي و اجراي دوره­های آموزش مهارتی به‌صورت مجازی داشته باشند.

 

این گزارش می افزاید: همکاری در برگزاری همایش ها و کارگاه های آموزشی مشترک، همکاری برای ایجاد رشته مدیریت فنی و حرفه­ای در مقطع تحصیلات تکمیلی و فراهم­سازي زمينه اجراي واحدهاي درسي كارآموزي، كارورزي، آزمايشگاهي و كارگاهي در مراكز  آموزش فني و حرفه­اي دولتی و غیردولتی و یا تطبیق آنها با دوره­های آموزش مهارتی بر اساس قراردادهاي مجزا.از دیگر تعهدات مشترک دو طرف در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

 

بنابر این گزارش، به‌منظور اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه کمیته راهبری  شامل نمایندگان معاونت فرهنگي و اجتماعي و معاونت پژوهشی دانشگاه تهران و نمایندگان حوزه­های آموزش و پژوهش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور تشكيل مي‌شود.

 

مدت اين تفاهم نامه از تاريخ امضاء به مدت سه سال شمسي است و استمرار همکاری و ادامه فعاليت، بازنگري، تصحيح و يا اعمال تغييرات در مفاد آن با موافقت دو طرف انجام می شود.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٥:٣٧ | تعداد نمایش خبر : 1464
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلي|معرفی سازمان|منشور کاری|پست الكترونيكي|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 8478062 | بازديدکنندگان امروز: 938 | کل بازديدکنندگان: 116689769 | بازديدکنندگان آنلاين: 10 | زمان بارگزاري صفحه: 0.5960 ثانيه