" سال 1398 ؛ رونق تولید "                                      

صفحه اصلي|منشور کاری|پست الكترونيكي|English|حفظ حریم شخصی|توافق سطح خدمات
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? اخبار > در راستای اجراي تفاهم نامه همکاری، طرح نظام آموزشی دوگانه در استان اصفهان پیاده‌سازی شد


نسخه چاپي  ارسال به دوست

برای نخستین بار در کشور:
در راستای اجراي تفاهم نامه همکاری، طرح نظام آموزشی دوگانه در استان اصفهان پیاده‌سازی شد

در راستای اجراي تفاهم نامه طرح نظام آموزش دوگانه، بین اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان و اداره کل آموزش  فنی و حرفه‌ای، طرح نظام آموزشی دوگانه در استان اصفهان پیاده‌سازی شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، در راستای اجراي تفاهم نامه طرح نظام آموزش دوگانه بین اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان و اداره کل آموزش  فنی و حرفه‌ای نظام آموزشی دوگانه در این استان جلسه ای به منظور حمایت از نمایندگی های مجاز خودرویی سطح استان اصفهان در محل سالن کنفرانس ساختمان شبکه بانکداری  قرض الحسنه رسالت اصفهان در هفته ملي مهارت، برگزار شد.

بنا براین گزارش: رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان، آرش اخوان، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، مدیرعامل شبکه توسعه اجتماعی رسالت استان اصفهان، رئیس اتحادیه صنف خدمات فنی خودروهای سبک ، جمعی از روسا، مسئولین و کارشناسان اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیران و نمایندگان دفتر منطقه ای امداد خودرو، سایپا و ایران خودرو و مدیران نمایندگی های مجاز اصفهان در این جلسه حضور داشتند.

این گزارش می افزاید: دراین جلسه مسکین، مدیرعامل شبکه توسعه اجتماعی رسالت استان اصفهان، در خصوص خدمات بانکداری رسالت در امر حمایت از مدیران و کارکنان نمایندگی های مجاز توضیحاتی را ارائه کرد.

اخوان، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان، در گردهمایی نمایندگی‌های مجاز خودرو مرکز این استان گفت: ‌این تفاهم نامه برای آموزش و تعمیر خودروهای سبک  بین اتحادیه خودروهای سبک و اداره کل فنی و حرفه ای استان اصفهان در بهمن ماه سال گذشته امضا شد و از اردیبهشت سال جاری آغاز شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان افزود: با این تفاهم نامه در عمل 200 میلیارد خودرو به سیستم فنی و حرفه ای تزریق شد، در حالیکه این اداره در بهترین شرایط برای آموزش تنها یک دستگاه خودرو زانتیا، پژوه 206 و خودرو چِری داشت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با تاکید بر اینکه پیشرفت و ترقی در دنیا در سایه نیروی متخصص و توانمند است گفت: 2 راهبرد اصلی نظام آموزش دوگانه، کار در محیط واقعی و ضمانت اشتغال است و نظام آموزش دوگانه استاندارد برای نخستین بار در یک صنف تأثیرگذار در حال پیاده شدن است.

اخوان در خصوص نظام آموزشی دوگانه، گفت: در آموزش عملی این نظام، 30 درصد آموزش‌ها در واحد کارگاهی فنی و حرفه‌ای و 70 درصد دیگر در یک واحد صنفی و تولیدی و به صورت کاملا عملی ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه دو راهبرد اصلی نظام آموزش دوگانه، کار در محیط واقعی و ضمانت اشتغال است، تصریح کرد: نظام آموزش دوگانه استاندارد برای نخستین بار در یک صنف تاثیرگذار در حال پیاده شدن است.

وی در ادامه به انعقاد تفاهم نامه این صنف با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی نمایندگی‌ها با وجود کمبود نیرو از ترس بیمه و اداره کار، در جذب نیروی جدید دچار تردید هستند اما در این طرح اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای تعدادی نیروی رایگان دست به آچار را آموزش و تربیت می‌کند و تحویل بازار کار واقعی می‌دهد.

چلونگر،  رئیس اتحادیه خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان در این نشست گفت: این طرح پیرو منویات مقام معظم رهبری و در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در مبحث علمی توسط اتحادیه خودروهای سبک اصفهان با جدیت و پیگیری پیاده‌سازی می‌شود.

رئیس اتحادیه خدمات فنی خودروهای سبک اصفهان با تضمین اینکه در این طرح نیروهای کار حرفه ای تربیت و زمینه اشتغال آنها فراهم می‌شود، اظهار کرد: در این طرح تمام هزینه‌های صنفی حذف شده و شاهد اشتغال تضمینی خواهیم بود

وی با بیان اینکه طرح آموزش دوگانه هیچ هزینه ای برای واحد صنفی نخواهد داشت، تاکید کرد: اتحادیه خدمات فنی خودروهای سبک تمام هزینه‌های مربوط به اشتغال را در این مبحث پذیرفته است.

 چلونگر با اشاره به اینکه، در ابتدای طرح 17 نمایندگی مجاز خودرو به صورت پایلوت شرکت کرده‌اند، افزود: حتی اگر نمایندگی‌ها تمایل به کار با این نیروهای تربیت و آموزش دیده را نداشتند، اتحادیه به این نیروها پروانه کسب رایگان می‌دهد چرا که هدف اصلی بعد از تربیت نیروی حرفه‌ای و ماهر، ایجاد اشتغال در سال رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.


تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٢:١١ | تعداد نمایش خبر : 1655
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

صفحه اصلي|معرفی سازمان|منشور کاری|پست الكترونيكي|English
بازديدکنندگان اين صفحه: 15965579 | بازديدکنندگان امروز: 13939 | کل بازديدکنندگان: 114929118 | بازديدکنندگان آنلاين: 16 | زمان بارگزاري صفحه: 0.4350 ثانيه